تبلیغات
.:. واقعاً همه چیز .:. - یوصف در زندان

صفحه اصلی

تماس با ما

آرشیو مطالب

طراح قالب

کاربر مهمان، خوش آمدید!

منوی اصلی
لینکهای سریع

آرشیو ماهانه
مرداد 1389

.:: لیست کامل آرشیو ماهانه ::.


لینک دوستان

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ
دانلود همه چیز

.:: لیست کامل لینکستان ::.


لوگوی دوستان

توضیحات


آمار بازدید
نویسندگان :
» حامد پیمانی

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

اَبر برچسبها

بخت نسیم رمضان فواید آلبوم کامبل افشین آذری دعا گشایی تجلیل ماه


تبلیغات

یوصف در زندان

مرتبط با : داستانهای از قرآن

همراه با یوسف دو نفراز خادمان فرعون هم به زندان افتادند. پس از زمانی کوتاه، هر دوی آنها خوابی عجیب دیدند و خواب خود را برای یوسف، که او را مردی نیکوکار می دانستند، تعریف کردند. یوسف معنی خوابشان را به ایشان گفت. پس از مدتی کوتاه هر چه یوسف گفته بود، اتفاق افتاد و یکی از آن دو زندانی، که پیشخدمت فرعون بود، آزاد شد و به دربار بازگشت. سال ها گذشت. یک شب، پادشاه خوابی عجیب دید و تمام خوابگزاران را به دربار نزد خود فرا خواند. پادشاه به آنها گفت:در خواب دیده ام هفت گاو لاغر، هفت گاو چاق را خوردند و هفت خوشه خشکیده، هفت خوشه گندم سبز را بلعیدند. به نظر شما معنی خواب من چیست؟

 خوابگزاران فرعون گفتند: ما معنی خواب فرعون را نمی دانیم. در این وقت پیشخدمت فرعون، ناگهان به یاد یوسف افتاد و به فرعون گفت: مرد راستگویی را می شناسم که نامش یوسف است و او می تواند خواب فرعون را به خوبی معنی کند. اما او در زندان است.
به دستور فرعون یوسف را به دربار آوردند. او پس از شنیدن خواب فرعون گفت: معنی خواب تو این است که هفت سال پی در پی، درمصر باران فراوان خواهد بارید و کشتزارها محصول فراوان خواهند داد اما پس از آن، هفت سال دیگر می آید که قحطی و خشکسالی سرزمین مصر را در بر می گیرد. فرعون که یوسف را مردی دوراندیش و قابل اطمینان دید، او را از زندان آزاد کرد و گفت: ای یوسف من فرمانروایی مصر را به تو می سپارم. تو خود هر کاری که صلاح می دانی انجام بده تا مردم مصر در هفت سال خشکسالی از گرسنگی نمیرند. به این ترتیب یوسف، وزیر و مسئول غلات کشور و پس از فرعون دومین مرد مقتدر سرزمین مصر شد. به دستور یوسف در هفت سال فراوانی، در سرتاسر مصر انبارهای بزرگ ساختند وتا آنجا که می توانستند در آنها گندم ذخیره کردند. هفت سال فراوانی به خوبی و خوشی گذشت و هفت سال قحطی و خشکسالی فرا رسید.
در آن هفت سال، قطره ای باران از آسمان نبارید و از زمین دانه ای گل و گیاه نرویید. خشکسالی سرتاسر مصر و سرزمین های همسایه را فرا گرفت. یک روز «یعقوب» پسرانش را جمع کرد و به آنها گفت: دیگر چیزی برای خوردن نداریم. شنیده ام که در مصر گندم فراوان است. به مصر بروید و از آنجا گندم به کنعان بیاورید.
وقتی برادران یوسف به مصر آمدند، آنها را پیش یوسف بردند. یوسف آنها را شناخت اما آنها یوسف را نشناختند.
یوسف از ایشان پرسید: آیا به یاد دارید که از روی جهالت و نادانی با یوسف چه کردید؟ برادران با تعجب گفتند: آیا تو یوسفی؟ یوسف گفت آری؛ من یوسفم. و واقعاً خداوند چه منتی بر ما گذاشته است. آری هر کس پارسایی کند و شکیبا باشد خداوند پاداشی نیکو به او می دهد. برادران یوسف گفتند: به راستی که خداوند تو را بر ما برتری نمود. ما در حق تو بدی کردیم و از کار خود پشیمانیم. ما را ببخش. یوسف گفت: من شما را سرزنش نمی کنم. خداوند شما را می بخشد و او مهربان ترین مهربانان است.
و بعد پیراهنش را به برادرانش داد و گفت: با پیراهن من بروید و آن را به روی چشم های پدرم افکنید تا بینا شود. سپس با تمام کسان خود نزد من بیاید. برادران یوسف به کنعان بازگشتند و پیراهن یوسف را به صورت پدرشان افکندند و او بینا شد.
آنگاه یعقوب به اطرافیانش گفت: آیا به شما نمی گفتم که من از خداوند چیزی می دانم که شما نمی دانید؟ سپس همراه خانواده اش به مصر سفر کرد. یوسف به پیشوازشان رفت و به آنها گفت: به سرزمین مصر خوش آمدید. در امان خدا باشد. یوسف پدر و مادر و برادرانش را با خود به کاخی مجلل و با شکوه برد و در آنجا آنان بی اختیار در مقابل یوسف به سجده افتادند و چون یوسف چنین دید، ناگهان خوابی را که در کودکی دیده بود به یاد آورد و به پدرش گفت: ای پدر، ببین چگونه پروردگار من خوابی را که از پیش دیده بودم کاملاً راست درآورد؟
به راستی چه نیکویی ها درباره من کرد. مرا از تاریکی زندان نجات داد و شما را از آن بیابان دور به اینجا آورد. به یقین پروردگار من به هر که بخواهد لطف می کند و کارهای پروردگار من روی دانش و حکمتی عالی است

نوشته شده توسط حامد پیمانی در یکشنبه 24 مرداد 1389

نظرات ()

مطالب پیشین

» آلبوم جدید و فوق العاده زیبای افشین آذری و نسیم به نام Intro
» آهنگ زیبای میثم مرشد با نام احساس
» آهنگ بسیار زیبای مهران باقری با همراهی پوریا عرفانی به نام وای بر من
» دعا برای بخت گشایی جوانان
» ماه رمضان در کشورهای جهان
» دعای هر روز ماه مبارک رمضان
» مجموعه دعای کمیل مداحان معروف - mp3
» مناجات امیر المومنین (ع)
» مناجات شعبانیه
» زیارت عاشورا
» زیارت جامعه کبیره
» زیارت ناحیه مقدسه
» حدیث کسا
» قرآن کریم به صورت فلش به علاقه مندان ::وبلاگ پیمانی::
» دعای مجیر

» لیست کامل مطالب ارسالی


درباره


سلام حامد پیمانــی هستــم با بهــترین
پســـت ها در خدمــــت شـــما عزیـزان.
***
موضوعـات وبلاگ
آموزشی،فرهنگی اجتماعی،سیاسـی
اسلامی،اس ام اس جوک،شعر عکس
نرم افزار،آهنگ،ترفنـد،موبایل،سرگرمی
طنز،عاشقانه،صحـت،کتاب الکترونیــــک
کد های جاوا،مطالـــب عمومــی و دیگر
مطالب کاربـــــردی...
***
هدف ما؟
هدف ما فقط خدمت به شما با قرار دادن
بهترین و کاربردی ترین مطالب از سراسر
دنیای انترنت و همچنان رفع نیازمندی
های شما عزیزان با بهترین مطالب روز...
مدیر وبلاگ: حامد پیمانی


لوگوی ما
<-BlogTitle->


جستجو


صفحات وبلاگ

» تبلیغات شما

صفحه اصلی | تماس با ما | اضافه به علاقه مندی ها | ذخیره صفحه | طراح قالب


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by paimani
Design By : wWw.Theme-Designer.Com